Nabití PaySec účtu

PaySec funguje na trochu jiném principu, než PayPal, který je primárně určený pro platby platební kartou, kdy se v reálném čase částka strhne a přepošle dál. U Paysecu je nutné si nejprve konto nabít, k čemuž slouží dvě metody. Každý si může zvolit platbu s bankovního účtu nebo kreditní kartou. U první možnosti je nejprve nutné k paysec účtu svázat ten bankovní. Toho docílíte pod záložkou Správa Konta – běžné účty. Přiřadit je možné až tři bankovní konta vedené u jakékoliv banky. Ale co si budeme povídat, klienti ČSOB či Poštovní spořitelny jsou v jasné výhodě, neboť pro ně je dobití otázkou několika kliknutí.

Platební brána kreditní karty

V záložce platby stačí zvolit položku Nabíjení, kde se v příslušné kolonce zadá požadovaná částka a klikne se na ikonku banky, což klienta přesměrují přímo k potvrzení v internetovém bankovnictví. Ti, jenž mají účet u jiné banky musí podstoupit zdlouhavější proces. Po svázání konta s PaySec účtem musí zadat klasický příkaz k úhradě, kde se jako variabilní symbol udává číslo PaySec účtu. Je to možná trochu zdlouhavější, a právě proto vývojáři implementovali možnost automatického dobíjení. Pod touto záložkou si každý může nastavit, aby při poklesu hotovosti pod určitou mez došlo k nabití na stanovenou částku.

Platební brána kreditní karty

Druhou možností dobití účtu je použití kreditní karty. Pro tuto variantu je nutné mít vyplněné osobní údaje, aby systém transakci povolil. Po zadání částky a kliknutí na nabít jsme přesměrováni do platební brány, kde je potřeba vyplnit stejné údaje, na jaké jsme zvyklí při placení kartou na internetu. Tedy číslo karty, datum její expirace a v neposlední řadě třímístný bezpečnostní kód. Ten se nachází na zadní straně karty v lokalitě kolem podpisového proužku. Může to být těsně za ním, či u některých karet přímo na něm.