PaySec, jak si založit nový účet

Registrace nového účtu není nikterak složitou záležitostí, stačí si projít akorát třemi kroky, nastavením účtu, ověřovacími údaji a vše ukončit dokončením, respektive ještě vyplněním svých osobních údajů, což je však v tuto chvíli nepovinným úkonem. Po najetí na úvodní stránku paysec.cz si můžeme přečíst nějaké ty základní informace, k čemu je účet dobrý a že jeho vedení a zřízení je naprosto intuitivní záležitostí. Registraci začneme stisknutím tlačítka, ZALOŽTE SI PaySec teď!

Tím se dostáváme k prvnímu kroku registrace, kde je potřeba vyplnit údaje spojené s vedením a přihlašováním k účtu. Jako první si zvolíme přihlašovací jméno, jenž zároveň bude sloužit jako identifikátor pro platební styk. Po přihlašovacím jméně je na řadě heslo. Aby bylo systémem přijato za platné, musí splnit následující podmínky – musí mít alespoň devět znaků, v nichž nesmí chybět velké písmeno, malé písmeno a číslice.

verifikace platební karty

Důležitou součástí této části registrace je i volba kontrolní otázky. Z nabídky si je možné zvolit několik předpřipravených otázek, nebo se plně spolehnout na vlastní. Samozřejmostí je i vyplnění políčka s odpovědí, která má při používání paysecu bezpečnostní charakter. Např. pokud zapomenete heslo k účtu je jedinou možností, jak si nechat vygenerovat nové odpovědět na kontrolní otázku. To samé platí i při změně telefonního čísla, bez této odpovědi ho nelze provést, proto je důležité si odpověď na otázku dobře zapamatovat.

verifikace platební karty

Poslední krok první části registrace je opsání kontrolního kódu a odsouhlasení obchodních podmínek.

verifikace platební karty

Nyní se stiskem tlačítka pokračovat můžeme přesunout k dalšímu bodu, kdy si paysec účet provážeme s emailem a telefonním číslem. Nejprve je potřeba zadat platnou emailovou adresu, na níž je odeslána zpráva obsahující ověřovací kód.

verifikace platební karty

Po ověření funkčnosti emailové adresy přichází na řadu telefonní číslo. Po jeho zadání je na něj odeslána sms, jejíž součástí je tak jako u emailu ověřovací kód. Tento bod je tu s důvodu bezpečnosti. Při provádění plateb v systému je tak jako v běžném internetovém bankovnictví využíváno její potvrzení zadáním kódu z sms zaslaném na číslo v databázi. Částku, od níž je toto potvrzení vyžadované si lze nastavit. Přednastavená hodnota je 50Kč, jíž lze zvýšit až na 2000 Kč a tedy u menších plateb se tedy člověk tímto potvrzováním nemusí zabývat, tedy pokud nechce mít opravdu přehled nad každou korunou.

verifikace platební karty

Po ověření telefonního čísla se tlačítkem pokračovat dostaneme k závěrečné části registrace, kde jsou osvětleny způsoby, jak si lze paysec účet nabýt. Jako nepovinný údaj tu je i možnost si vyplnit osobní údaje či číslo účtu. Tyto údaje nejsou pro samotné užívání potřebné, ale pokud si hodláte paysec pro používání nabíjet, je nutné dle zvoleného způsobu jeden s těchto údajů později doplnit.